Ev / Uncategorized / Web Yazılım Nedir? Ne İşimize Yarar? Nasıl Öğreniriz?

Web Yazılım Nedir? Ne İşimize Yarar? Nasıl Öğreniriz?

Web Yazılım Nedir?

Web Yazılımları ile dinamik web siteleri tasarlanmaktadır.  Web Yazılımları web sitenizin Güvenliği başta olmak üzere Web sitenizin hızını, Güncelliğini, Kullanışlılığını ve birçok özelliğini sağlamaktadır. Web sitesi yazılımı için MySQL, MSSQL, ORACLE gibi SQL veri tabanı türlerini ve PHP, ASP, ASP.NET, AJAX vb… gibi web programlama dillerini öğrenmeniz gerekmektedir. Web Yazılım işine yeni başlayacak olanlara tavsiyem MySQL veri tabanı ve PHP web programlama dillerini öğrenmesidir.

Web Yazılım Ne İşimize Yarar?

Web yazılımı destekli web sitelerinin güvenliği üst düzeydedir veriler SQL vasıtasıyla verileriniz DataBase den çekilir.

Web programlama dillerindeki çeşitli güvenlik sorgularıyla istenmeyen girişlerin önüne geçecektir belki başınıza gelmiştir bir web sitesine girmek için şifreyi yanlış yazdınız belli bir yanlış deneme sonucunda web yazılım diliyle vermiş olduğunuz komutlar sayesinde 15 yada istediğiniz zaman aralıklarında siteye bağlanmasını kısıtlayabilirsiniz bu ve buna benzer birçok güvenlik önlemleri alabilirsiniz.

SQL Sayesinde verileriniz daha hızlı açılacak ve gereksiz bilgilerle web siteniz yavaşlamayacaktır bunu şu şekilde düşünebilirsiniz düşük hafızalı bir cep telefonunda harici hafıza kullanmadığınızda telefonunuzda donmalar olmaktadır ancak verilerinizi hafıza kartına taşıdığınızda telefonunuz hızlanacaktır.

Web Sitenizdeki değişiklikleri site kodlarında değişiklik yapmadan eklemiş olduğunuz özelliklerle istediğiniz şekilde güncelleyebilirsiniz. en basitinden bir resim yada başlık değiştirmek istiyorsunuz site kodlarına dokunmadan oluşturabileceğiniz admin panelinizden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Web sitenizde oluşturacağınız admin paneli sayesinde sitenizdeki değişikliklerini ve istatistiklere kolayca ulaşmanızı sağlar. Sitenize yeni kayıt olan kişinin hangi siteden yada nereden size ulaşabildiğini veya sitenizdeki üyelere yetki veya kısıtlama getirmek gibi birçok aklınıza gelebilecek tüm kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Web Yazılımı Nasıl Öğreniriz?

Web yazılımını öğrenmeden önce mutlaka html ve css dillerini bilmeniz gerekir. Ardından benim size önerim MySQL veri tabanı ve PHP web yazılım dilini öğrenmeniz olacaktır. MySQL sağlam ve güvenilir bir veri tabanıdır. PHP Web yazılım dili ise ASP ve diğer dillere göre daha anlaşılır ve açık kaynaklı bir yazılım dilidir işin iyice işine girdikten sonra programlama dillerinin birbirine ne kadar yakın olduğunu göreceksinizdir.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

statik web sitesi örneği

Statik Web Sitesi Nedir? Ne işe Yarar? Nasıl Yapılır?

Statik Web Siteleri: programlama dilleri kullanılmadan sadece html ve css bilgisi olan herkesin hazırlayabileceği en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: