Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / Reishi Mantarı

Reishi Mantarı

GANODERMA MANTARI NEDİR?

Ganoderma mantarı, reishi mantarı olarak da bilinmektedir. Uzakdoğu da 4000 yıldır kullanılan şifalı bir bitkidir. Ganoderma mantarı ormanlık alanlarda ve güneş görmeyen yerlerde ağaç gövdelerinde yetişmektedir. Bulması çok zor olan bu mantar şifa kaynağıdır. Reishi mantarı Japonya’da kansere karşı kullanılmaktadır. 

GANODERMA MANTARININ FAYDALARI: Birçok hastalık vücutta toksinlerin birikmesi sonucu vücut fonksiyonlarının dengesini kaybetmesi sonucu meydana gelir. Ganoderma mantarının yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bağışıklık sistemini güçlendirdiği, antioksidan etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir. Karaciğer bozuklukları, kanser, diyabet, hipertansiyon, gibi rahatsızlıklar için devam eden tedavinin yanında besin desteği olarak tercih edilmektedir.

Reishi mantarı dolaşımı güçlendirmektedir. Araştırmalar reishi mantarının sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği olduğunu ortaya koymuştur. Uyku düzenine yardımcı olmaktadır. 

Ganoderma mantarının vücutta çalışması şu şekilde olmaktadır.

TARAMA: 1-30 gün arasında ganoderma içerisinde bulunan aktif bileşenler vücut fonksiyonlarını düzenlemeye başlar. Bu evrede ganodermanın vücuttaki toksinleri ve gizli rahatsızlıkları tetkik etmesi noktasında sahip olduğu hassas ama belirgin etkileri hissedilir. 

DÜZENLEME: 1-12 ay arasında ganoderma bileşenleri vücutla etkileşime girerek iyileştirici etki gösterir. 

İNŞA: 6-24 ay arasında bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu yenilemeye ve onarmaya başlar. Bu evrede iyileşme süreci gözle görülür bir şekilde hissedilir.

YENİLEME: 1-3 yıl arasında vücut fonksiyonlarını optimal düzeyde muhafaza etmeye devam eder.Ganodermanın uzun süreli kullanımının sağladığı faydalar görülür. 

Ganoderma içerisinde bulunan polisakkaritler pirinç ve patates gibi gıdalar içerisinde bulunan polisakkaritlerden çok farklıdır. 

Organik germanyum ganodermaya önemli şifalı nitelikler kazandırmaktadır. Organik germanyum ganoderma içerisindeki miktarı bitkinin kanserle savaşma da gösterdiği etkinlikle doğru bağlantılıdır

hakkında tahabayar

Avatar

İlgini Cekebilir

Bitkilerin Kralı

Ganoderma lucidum mantarı bitkilerin kralı olarak adlandırılmaktadır. Ganoderma mantarı, kırmızı mantar, reishi mantarı olarak da bilinmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: