Ev / Teknoloji / İNTERNET / Link Kısaltma Nedir? Link Kısaltılarak Nasıl Para Kazanılır?

Link Kısaltma Nedir? Link Kısaltılarak Nasıl Para Kazanılır?

Link Kısltarak Para Kazanılır mı?

Kesinlikle evet… İnternet ortamında Link kıslatarak para kazanmak mümkündür ancak ilk zamanlar çok yüksek meblağlarda para kazanmayı öncelikle aklınızdan çıkarın. Bu işten gerçekten yüksek miktarda paralar kazanmak istiyorsanız eğer emek ve zamana ihtiyacınız var. Kayda değer paralar kazanmak için hangi işte bu iki değere ihtiyaç yok ki 🙂

Link Kıslatarak Nasıl Para Kazanılır?

Nedir Bu Link Kısaltma?

Öncelikle gelin bu Link kısaltma sisteminin tam olarak ne olduğunu anlayalım ve neyi nasıl yapacağımızın temel mantığını bilelim.

Link kısaltma sisteminin temel mantığı internette bulunan herhangi bir sitenin, İçeriğin, Videonun, Resmin, Programın veya İndirme Linki gibi sitelere ait adreslere ulaşmadan önce link kısaltma sitesine yönlenip link kısaltma sitesinin kendi reklamlarını belirli süreler zarfında göstererek tekrardan istenilen adrese yönlendiren bir sistemdir.

Örnek olarak bir sitenin linkini vereceksiniz bunu link kısaltma sitesinde kısaltılmış link olarak çeviriyorsunuz bu sayede vermiş olduğunuz adrese ulaşmadan önce kişi veya kişiler kısaltılmış linke tıkladığında ilk olarak link kısaltma sitesine gidiyor ve orada ki reklamları görüyor ve ardından sizin vermiş olduğunuz asıl adrese ulaşıyorlar bu sayede siz reklam göstermiş ve bu reklamı göstermeye aracı olduğunuz için link kısaltma sitesinden para kazanıyorsunuz. Bu sistemde kimi zaman sinir bozucu reklamlar olsa da internetten para kazanmak için reklam yapmanın bir yoludur.

Link Kısaltma Sitelerine Üye Olmak

Link Kısaltma Sitelerine üye olmak ücretsizdir ama güvenilir bir link kısaltma sitesine üye olun. Günümüzde birçok link kısaltma sitesi var ödemeler konusunda kimin nasıl olduğunu deneme yanılma veya bu sektörde kendisini kanıtlamış olan sitelere üye olmanızı tavsiye ederim.

Hangi Linkleri  Kısaltabilirim?

Aklınıza gelebilecek bütün internet adreslerini kısaltabilirsiniz ve doğru hamlelerle yüksek miktarlar da para kazanabilirsiniz. Diyelim ki www.xxx.com adında bir web siteniz var güzel bir içerik oluşturdunuz ve yoğun bir okuma oranı var  internetten nasıl para kazanılır diye aratıldığında ilk siz geliyorsunuz ve makaleniz içinde linkler paylaşacaksınız bu linkleri link kısaltma sitesinde kısaltmış olduğunuz linkler ile yayınlarsanız linke tıklanıldığında link kısaltma sitesinden paranızı kazanırsınız.  Bu ve bunun gibi birçok linke tıklatma ile link kısaltma sitelerinden para kazanabilirsiniz..

Link Kısaltma Sitesi Tıklamaları Saymıyor

Evet link kısaltma siteleri her tıklamayı saymaz belirli şartları vardır bunlar yerine getirildiğinde tıklamalar sayılır ver ücretlendirililer.

 • kısaltılmış linke tıklanıldığında reklam belirli sürede gösterime çıkar ve süre bitiminde geç, atla, reklamı kapat, reklamı atla gibi yönlendirme linkine yönlendirildiğinde şartlar yerine getirilmiş ve ücretlendirilmiş olmaktadır.
 • Tekil Kullanıcı ve Çoğul Kullanıcı gibi ayrımı vardır Tekil Kullanıcı link kısaltma sitesine 24 saat içinde ilk kez ziyaret eden kişi anlamına gelmektedir. Çoğul Kullanıcı ise 24 Saat içinde birden fazla olarak link kısaltma sitesini ziyaret eden anlamına gelmektedir. Tekil kullanıcılarda tıklama ve ücret anında hesabınıza işlemektedir ancak Çoğul Kullanıcı şartları link kısaltma sitelerine göre farklılık göstermektedir. Kimi Link kısaltma siteleri Çoğul Kullanıcılar için belirli saat aralıkları içinde gelirse ücrete tabi tutar veya çok düşük ücret ile ücretlendirilirler bunu link kısaltma sitelerinin açıklama bölümlerinden bakabilirsiniz.
 • Çoğul Kullanıcıya benzer olarak aynı ip adresine sahip birden fazla bilgisayar veya telefonla tıklanan linkleri saymazlar. Diyelim ki Aynı modeme bağlı bir bilgisayar ve bir cep telefonunuz var modem aynı olduğu için ip adresleri aynı olacaktır bu yüzden tek tıklama olarak sayacaktır.

Bunlar ve bunlara benzer şartlar yerine getirildiğinde tıklamalar sayılır ve ücretlendirlirler bunları en iyi link kısaltma sitelerinin açıklama veya sık sorulan sorular alanından öğrenebilirsiniz.

Tıklama Başına Ne Kadar Kazanırım?

Link Kısaltma sitelerinin kazanç oranlarını belirten açıklama alanları vardır ülkelere göre ve Bilgisayar veya telefon, tablet gibi cihazlardan tıklanması gibi farklı ücretlendirmeleri bulunmaktadır.

SocialTakipçi Sisteminin Faydası Nedir?

SocialTakipci sistemi değilde SocilTakipci ailesi diyelim link kısaltma reklamlarına destek için üyelerimizin kendi aralarında reklamlarını paylaşmasına yardımcı olmaktadır.

Düşününki X adında bir arkadaşınız var ve bu arkadaşınız kısaltmış olduğunuz linke tıklamasını rica ediyorsunuz oda sizi kırmayıp linkinize tıklayıp sizin para kazanmanıza yardımcı oluyor. İste burada Socialtakipçi X ailesi devreye giriyor ve 20 Bin Socialtakipçi X ailesindeki arkadaşlarınız sizin için Link Kısaltama reklamı olarak eklemiş olduğunuz reklama tıklayıp size destek oluyor. Socialtakipçi X ailesine sende katılarak Kazanmaya ve Kazandırmaya Başlayabilirsin..

Socialtakipçi X ailesine buradan Ücretsiz Üye olabilirsin.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

Android Cihazlarda Root Nedir? Neden Root Atılır?

Root telefonun yetkilerini kullanıcının eline alması ve istediği değişikliği yapma yetkisi tamamen kullanıcıda olması için yapılan işlemdir.

9 yorumlar

 1. Avatar
  ahsen

  link kısaltma sistemleri aslında mantıklı yani kısaltabiliceğimiz linkin işe yaraması durumunda fakat , link kısaltma siteleri çok fazla reklam veriyorlar hatta pazıları pop-up reklam da çıkartıyor hani telefonunuza virüs bulaştı şeklinde uyarılı reklamlar çıkabiliyor ve linki attığım arkadaşlarım benden şüphe duyabiliyorum , kaç adet ve ne tür reklam çıkacağını ayarlayabiliyor muyuz ?

  • BilgeBank

   Reklam Türü Ve Adeti Malesef Ayarlanmıyor; Link Kısaltma servislerinin Kullandığı Reklam Firmasına Göre Reklamlarda Değişiklik Gösteriyor Ama Para Kazanmadan Reklamsız Link Kısaltmak İsterseniz Google Link Kısaltma Servisini https://goo.gl/ Kullanabilirsiniz

 2. Avatar
  Bulut

  Merhabalar

  Tek hesapta Kaç tane link kısaltabiliriz. Bir de şimdi diyelim 3 tane link kısalttım. Birincisi 300 ikincisi 500 üçüncüsü 200 kere tıklandı site de 1k ya veriyor parayı. Ben her bir linkten 1k ya gelince mi alırım parayı yoksa toplam 1k olması yeterli mi?

  • BilgeBank

   Link Kısaltmada Sınır Yok Ama Kısalttığınız linkleri İyi Seçmeniz Lazım ki O Linklere Kişiler Tarafından Tıklansın Malum Link Kısaltma Siteleri Reklam Göstermek İçin Kurulmuş Ve Çoğuda Birden Fazla Reklam Gösterdiği İçin Kullanıcıyı Sinir Ediyor Link Kısaltma Servisini Ve Kısalttığınız Linki İyi Seçerseniz Bu İşten Para Kazanabilirsiniz. Diyelim ki Fenerbahçe Galatasaray Maçı Var Canlı Yayın Yapan Bir Site Buldunuz Onun Linkini Kısaltarak Sosyal Medyadaki gruplarda Paylaşırsanız Güzel Dönüşler Sağlayabilirsiniz. 1 Tane Linkin 1K Tıklama Şartı Yoktur Genel Toplama Bakılır. Sitenin Alt Ödeme Limiti Ne Kadar Belirlendiyse O Limite Geldiğinizde veya Geçtiğinizde İstediğiniz Gibi Ödemenizi Alabilirsiniz.

 3. Avatar
  omer

  bir internet cafede diyelimki bir linke 5 bilgisayar tıklama yaptı beşide sayılırmı yoksa aralıklarla yapsalardı ozamanmı sayılırdı. yahut bir modemden sadece bir tanemi sayılır?.

  • BilgeBank

   Link Kısaltma Servisleri Modemin İnternet Çıkış İp Adreslerini Baz Alarak Çalışır. Yani 5 Bilgisayardan Yapılan 5 Tıklamayı da Sayar Ancak Bunlardan 1 Tanesini Tekil İp Adresi Olarak Sayacağından Sadece 1 Tanesine Ücret Öder, Diğer 4 Tıklanmayı Çoğul Sayar Ve Onlara Ödeme Yapmaz.

   Tekil İP Siteye 24 Saat İçinde Kaydedilen İlk İP Adresine Denir Ve Ondan Sonra Gelen Aynı İP Adreslerine de Çoğul İP Adresi Denir.

 4. Avatar
  Serhat

  çok güzel açıklayı ve bilgilendirici konu olmuş ben bilgilendim teşekkür ederim bu arada sizce en iyi para kazana sitesi neresi pntl mi tr link mi link tl mi hangisi merak ediyorum ben tr link i kullanıyorum sizce nasıl ?

 5. Avatar
  Serhat

  Çok bilgilendirici ve açıklayıcı olmuş teşekkür ederim sizce en iyi para kazanma yeri neresi tr link mi link tl mi hangisi ben tr linki kullanıyorum sizlerin görüşlerini de merak ediyorum

  • BilgeBank

   . Daha Önce Ödeme Aldıklarım Ve Hala Kullandığım Link Kısaltma Servisleri Şunlardır.
   • Bu Sitenin Kendi Link Kısaltma Servisi
   Link : socialtakipci.com/?ref=15
   Alt Ödeme Limiti : 10,00 TL.
   Tekil Tıklanma Ücreti : 0,01 TL.
   1000 Tıklanma Ücreti : 10,00 TL.

   • Link.Tl Link Kısaltma Servisi
   Site : https://link.tl/
   Alt Ödeme Limiti : 20,00 TL.
   Tekil Tıklanma Ücreti : Sitenin Tıklanma Oranları Linke Tıklayan Kişinin Ülkesi, Cihazı, Reklam Gösterim Modellerine Göre Değişkenlik Sağlamaktadır Sitenin Yayıncı Oranları Alanından Fiyatlarını Takip Edebilirsiniz.

   • Tr.Link Link Kısaltma Servisi
   Site : https://tr.link/ref/SocialTakipci
   Alt Ödeme Limiti : 30,00 TL.
   Tekil Tıklanma Ücreti : Sitenin Tıklanma Oranları Linke Tıklayan Kişinin Ülkesi, Cihazı, Reklam Gösterim Modellerine Göre Değişkenlik Sağlamaktadır Sitenin Yayıncı Oranları Alanından Fiyatlarını Takip Edebilirsiniz.

   • Bc.Vc Link Kısaltma Servisi
   Site : https://bc.vc/?r=106366
   Alt Ödeme Limiti : $10,00
   Tekil Tıklanma Ücreti : Sitenin Tıklanma Oranları Linke Tıklayan Kişinin Ülkesi, Cihazı, Reklam Gösterim Modellerine Göre Değişkenlik Sağlamaktadır Sitenin Yayıncı Oranları Alanından Fiyatlarını Takip Edebilirsiniz.

   • Pnd.tl Link Kısaltma Servisi
   Site : https://www.pnd.tl/ref/SocialTakipci
   Alt Ödeme Limiti : 15,00 TL.
   Tekil Tıklanma Ücreti : Sitenin Tıklanma Oranları Linke Tıklayan Kişinin Ülkesi, Cihazı, Reklam Gösterim Modellerine Göre Değişkenlik Sağlamaktadır Sitenin Yayıncı Oranları Alanından Fiyatlarını Takip Edebilirsiniz.

   • Adf.Ly Link Kısaltma Servisi
   Site : https://join-adf.ly/10142505
   Alt Ödeme Limiti : $10
   Tekil Tıklanma Ücreti : Sitenin Tıklanma Oranları Linke Tıklayan Kişinin Ülkesi, Cihazı, Reklam Gösterim Modellerine Göre Değişkenlik Sağlamaktadır Sitenin Yayıncı Oranları Alanından Fiyatlarını Takip Edebilirsiniz.

   • Shortest Link Kısaltma Servisi
   Site : http://join-shortest.com/ref/7621cb6ca0
   Alt Ödeme Limiti : $5
   Tekil Tıklanma Ücreti : Sitenin Tıklanma Oranları Linke Tıklayan Kişinin Ülkesi, Cihazı, Reklam Gösterim Modellerine Göre Değişkenlik Sağlamaktadır Sitenin Yayıncı Oranları Alanından Fiyatlarını Takip Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: