Ev / Teknoloji / Cep Telefonu / LENOVO P2 Cep Telefonu

LENOVO P2 Cep Telefonu

Lenovo Firması Hakkında Kısa Bir Bilgi: Tam adı Lenovo Grup Limited olan şirket Çinin Pekin şehrinde masaüstü bilgisayar üretmek amacıyla 1984 yılında Legend adıyla  kurulmuştur. Faaliyet alanları masa ve dizüstü bilgisayar , sunucu , televizyon, tarayıcı ve cep telefonu üretimidir.Çinin ilk masaüstü bilgisayarı bu firma tarafından piyasaya sürülmüştür.2003 yılında Şirket ismi Lenovo olmuştur.2005 yılında şirketin masaüstü bilgisayar bölümü İBM’ye satıldı.2014 yılında da sunucu bölümü  İBM’ye satıldı. Yine 2014 yılında Motorola Mobility Google tarafından Lenovoya satıldı.

GENEL ANLAMDA LENOVO P2 CEP TELEFONU ÜSTÜN TARAFLARI:

Batarya Ömrü: Lenovo P2 cep telefonunun batarya kapasitesi 5100 mAH’tır. Buda bu telefonu şu anda kullanımda olan cep telefonları içinde pil ömrü en uzun telefonlardan biri konumuna sokmaktadır. Sanırım bu telefonun en önemli özelliği batarya ömrünün uzun oluşu. Firma telefonun şarj ömrüne o kadar güveniyor ki telefonu satın aldığınızda sizin telefonunuzdan başka telefona şarj aktarımı yapmak için aparat bile sağlıyor.

Çift Hat Özelliği: Lenovo P2 cep telefonu çift hat haznesi vardır. Özellikle birkaç hattı olanlar için bulunmaz bir fırsattır.

Ultra Güç Tasarrufu İçin Anahtar Özelliği: Lenovo P2 cep telefonunun sol tarafındaki anahtarı aktif hale getirmeniz durumunda telefon güç olarak kendini kapatmakta ve sadece mesaj, arama, hesap tablosu gibi telefon pil ömrünü tüketmeyecek uygulamalar açık kalmaktadır. Bu da zaten çok üstün olan batarya boşalma sürelerini daha da yukarılara çekmektedir.

Telefon İnceliği: Lenovo P2 cep telefonu 5100 mAH pil kapasitesine bakarak oldukça ince görünümlüdür.

İOS ve  Android arayüzü: Lenovo P2’nin diğer bir önemli özelliği telefonun arayüzünün İOS ve Android işletim sistemlerinin arayüzüne sahip olması. Dolayısıyla her ne kadar işletim sistemi Android olsa da İOS işletim sistemini kullanan kişilerin zorlanmayacağı bir arayüzüne sahip.

Hızlı Şarj Özelliği: Lenovo P2’nin üstün olan özelliklerinden biri de 5100 mAH batarya kapasitesine rağmen oldukça hızlı şarj özelliğinin olması. Bu özelliği kullanabilmeniz için telefonun kapalı konumda olması ve sol taraftaki anahtarın yukarı konuma getirilmesi gerekiyor

Fiyat: Lenovo P2’nin beklide en önemli özelliği benzerlerine göre gerçekten çok tatmin edici bir fiyatının olması. Telefonu teknik ve donanım olarak karşılaştırdığınızda bunu göreceksiniz.

GENEL ANLAMDA LENOVO P2 CEP TELEFONU zayıf TARAFLARI:

Ağırlık: Lenovo P2’nin benzerlerine göre olumsuz özelliklerinden biri ağır olması. Telefon oldukça ince ancak batarya kapasitesinden dolayı oldukça ağır.

Fotoğraflar İçin Galeri: Lenovo P2’nin galerisinin olmaması da olumsuz özelliklerinden biri. Çektiğiniz fotoğrafları ek bir program yüklemeden göremiyorsunuz maalesef.

ÇÖZÜNÜRLÜLÜK AYARININ OLMAYIŞI: Lenovo P2 ile fotoğraf çekimlerinde maalesef çözünürlülük ayarı yapamıyorsunuz. Bunun yerine 3 tane çözünürlülük seçeneği sunmuş firma.

DEĞİŞİR BATARYASININ OLMAMASI: Evet Lenovo P2 batarya ömrü konusunda oldukça iddialı ancak batarya ömrü tükendiğinde bunu diğer telefonlardaki gibi bataryayı sök çıkar tak yapamıyorsunuz maalesef.

SUYA VE TOZA DAYANIKLILIK: Bu telefona sahip kişilerin su ve toza karşı tedbirli olması gerekli. Zira Lenovo P2 suya ve toza karşı oldukça dayanıksız.

LENOVO P2 Cep Telefonu

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

Link Kısaltma

Link Kısaltma Servisi Nedir? Nasıl Çalışır?

Link kısaltma için adrese girdiğiniz zaman shorten url ye basarak kısaltırsınız . Herhangi bir web …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: