Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / Kadınların Sesi

Kadınların Sesi

Ses dalgalar halinde yayılır. Elbette yayılır değil mi? Ama kadın sesi yayılmaz. Çünkü çoğu insana göre hakkı yok. Gücü yok. Kimine göre aklı yok.

Her insan bir kadın gücüyle yetişir. İnkar ettiğiniz o güçle yetişirsiniz. Hatta o akıl ile. Çıkmasına izin vermediğiniz o ses ile…

Kadının sesinin çıkmasına izin verilmez. Neden? Çünkü tecavüz ederken bağırmamalı. İnsanlar anlamamalı ona zarar verdiğinizi. Çünkü döverken kadını insafsızca, sesi çıkmamalı. Yine insanlar anlamamalı ona zarar verdiğinizi. Değil mi? Hadi diyelim bunları yapan insafsız. Peki bunlara göz yumana ne demeli? Hele ki buna göz yuman kadınlara ne demeli? ‘Hak etmiştir’ diyen haysiyet ve akıl yoksunu kadınlara ne demeli? Bu insanlar bir yerlerde insanlık için yorumlar yapıp insanlığın düzelmesi için uğraşanlar, belkide geleceğin umut ışıkları bilemeyiz. Kişiden kişiye değişir 🙂

Ben kadınım, ben bir insanım ve ben öldürülen, şiddet gören, taciz edilen tüm kadınların sesiyim. Bu yazı benim sesim. Her insan olan sesini çıkarır. Ben insanlık görevimi yapmış bulunmaktayım.

hakkında İlayda Kayapınar

Avatar

İlgini Cekebilir

Çanakkale İçinde Vurdular Beni

Bilir misiniz Çanakkale içinde vurdular beni / Ölmeden mezara koydular beni sözleriyle hepimizin hatırlayacağı bir Çanakkale Türküsü vardır. Bu türkünün bir Kastamonu Türküsü olduğunu bilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: