Ev / Teknoloji / Cep Telefonu / IPhone Önbellek Nasıl Temizlenir ?

IPhone Önbellek Nasıl Temizlenir ?

Önemsiz dosyaları ve bellek alanlarını silmek ve istenmeyen önbellek öğelerini silmek, iPhone’unuza (veya iPad’inize) hız artışı sağlamak ve her zamankinden daha hızlı çalışmasını sağlamak için harika bir yoldur.

IPhone ve iPad, kullanıcı dostu cihazlardır, ancak iOS, istenmeyen dosyalar ve bellek askıları ile zaman içinde cihazınızı yavaşlatabilir. Bu makalede, iPhone’unuzdaki önbelleği, önemsiz ve bellek tıkanıklıklarını nasıl temizleyeceğimizi ve daha hızlı çalışmasını nasıl sağlayabileceğimizi aktaracağız.

1. Adım: Safari önbelleğini silin

Safari’de önbelleği temizleyerek başlayacağız. Bunun, oturum açtığınız tüm web sitelerinden çıkacağını unutmayın. IPhone’unuzdaki Safari önbelleğini temizlemek için şu adımları izleyin:

1) Ayarlar uygulamasını açın ve beşinci seçenek grubuna ilerleyin (en üstte Hesaplar ve Şifreler ile). Bu grubun altındaki Safari’ye dokunun.

2) Tekrar aşağı kaydırın ve ‘Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle’ye dokunun.

3) ‘Geçmişi ve Verileri Temizle’ye dokunun.

2. Adım: Uygulama verilerini temizleyin

Diğer uygulamalar tarafından depolanan veriler, Ayarlar’da Kullanım seçeneği kullanılarak temizlenebilir. Bu adımları takip edin:

1) Ayarlar> Genel> iPhone Depolama’ya dokunun.

2) Ekranın alt kısmında, uygulamanızı aldıkları depolama miktarına göre düzenlediğinizi görürsünüz. Çok yer kaplayan bir uygulama seçin.

3) Belgeler ve Veriler girişine bir göz atın. Bu, 500 MB’den fazla sürerse, alanı temizlemek için uygulamayı silip tekrar yüklemeye değer.

4) Uygulamayı Sil’e dokunun, onaylayın, ardından App Store’a gidin ve yeniden indirin. Bu, tüm veri ve belgeler olmadan temiz bir kurulum olacaktır.

3. Adım: iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatarak belleği boşaltın

Çoğu zaman, iOS bir şey yapmanıza gerek kalmadan belleğinizi etkili bir şekilde yönetecektir. Ancak arada sırada bir iPhone’u yeniden başlatmanın hafızayı temizlemenin ve önemli uygulamaların kullanabileceğinden emin olmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyoruz.

IPhone’unuzu yeniden başlatmanız için:

1) “Kapatmak için kaydır” görünene kadar Uyku / Uyandırma veya yan tuşunu (cihazın üstündeki veya sağ yan tarafında) basılı tutun.

2) Güç kapalı kaydırıcısını kaydırın.

3) Cihaz tamamen kapanana kadar bekleyin, ardından iPhone’u tekrar açmak için Uyku / Uyandırma düğmesine basın ve basılı tutun.

4) Bunu düzenli olarak yapmak bir iPhone’da hayati öneme sahiptir ve eski modellerde hala yararlı olabilir.

PhoneClain:

IMobie tarafından PhoneClean, iOS’tan gereksiz dosyaları kaldırmak için kullanılabilir. Bu adımları takip edin:

1) USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu Mac’inize takın.

2) PhoneClean’ı açın ve Tara’yı tıklayın.

3) Tarama tamamlandığında, Temizle’ye tıklayın.

iMyFone Um:
IMobie tarafından PhoneClean gibi, Mac ve Windows için iMyFone Umate, iOS cihazınızdan geçici ve gereksiz dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde kaldırmak için kullanılabilir.

1) IPhone’unuzu Mac veya PC’nize bağlayın.
2) IMyFone Umate’i açın ve Ana Sayfa sekmesinde Tara’yı tıklayın.
3) IPhone’unuzda çok fazla yer açmak için Önemsiz dosyaları ve Geçici dosyaları temizleyin.
Ayrıca büyük dosyaları (videolar vb.) Temizleyebilir ve çok fazla yer kaplayan uygulamaları bir bakışta görebilirsiniz. Bunlar ayrıca iMyFone Umate kullanılarak oldukça kolay silinebilir.
Uygulamayı kendiniz denemek istiyorsanız ücretsiz bir sürüm var.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

android ve ios ta arka planda youtube videolar nasil acilir

Telefondan Programsız Arka Planda YouTube’dan Nasıl Müzik Dinlenir?

Çoğumuz telefon kullanıyoruz.Bazende telefon kullanırken müzik dinlemek isteriz.Ve bunu youtubeden yapmak isteriz.Ama youtubeden çıktığımız anda …

Bir yorum

  1. Avatar
    burak

    gayet güzel bilgiler yer almakta işimize yarayacak çok daha fazlası burda zaten şimidedin herkese teşekkür ederim. daha fazla bilgi bile elde ettim herşeyin ne kadar doğru oldugunu anladım buradanç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: