Ev / Teknoloji / Bilgisayar / IP Adresi Nedir? IP Adresi Ne İşe Yarar?

IP Adresi Nedir? IP Adresi Ne İşe Yarar?

IP adresi (Internet Protocol Address)’in kısaltılmasıdır. İnternete veya diğer herhangi bir bilgisayara bağlı cihazların ağ üzerinden veri yollamak ve almak için kullandıkları bir nevi telefon numarası gibi düşünebiliriz. Her cihaza bir IP adresi verilmiştir, cihazlar bu adres sayesinde birbirleriyle iletişim kurarlar. IP adresleri 32 bit boyunda ve noktalarla ayrılmış 4 adet 8 bitlik sayıyla gösterilirler. Örneğin: 216.58.210.14 gibi..

Şunu açıklık getirmek isterim İnternet IP adresiniz ve Bilgisayar IP adresiniz farklıdır. İnternet ip adresi 236.351.314.123 gibi değişirken Bilgisayardaki ip adresiniz modeminize göre 192.168.#.# (# herhangi bir sayı olabilir) . Modeminizi her kapatıp açtığınızda internet Ip’niz değişir. Bilgisayar IP’niz değişmez.

Değişmeyen Sabit İnternet IP adresini Öğrenmek içinde STATİK IP Adresi Nedir? STATİK IP Adresi Ne İşe Yarar? Konumuza buradan bakabilirsiniz.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

android ve ios ta arka planda youtube videolar nasil acilir

Telefondan Programsız Arka Planda YouTube’dan Nasıl Müzik Dinlenir?

Çoğumuz telefon kullanıyoruz.Bazende telefon kullanırken müzik dinlemek isteriz.Ve bunu youtubeden yapmak isteriz.Ama youtubeden çıktığımız anda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: