Ev / Teknoloji / Bilgisayar / IP Adresi Nedir? IP Adresi Ne İşe Yarar?

IP Adresi Nedir? IP Adresi Ne İşe Yarar?

IP adresi (Internet Protocol Address)’in kısaltılmasıdır. İnternete veya diğer herhangi bir bilgisayara bağlı cihazların ağ üzerinden veri yollamak ve almak için kullandıkları bir nevi telefon numarası gibi düşünebiliriz. Her cihaza bir IP adresi verilmiştir, cihazlar bu adres sayesinde birbirleriyle iletişim kurarlar. IP adresleri 32 bit boyunda ve noktalarla ayrılmış 4 adet 8 bitlik sayıyla gösterilirler. Örneğin: 216.58.210.14 gibi..

Şunu açıklık getirmek isterim İnternet IP adresiniz ve Bilgisayar IP adresiniz farklıdır. İnternet ip adresi 236.351.314.123 gibi değişirken Bilgisayardaki ip adresiniz modeminize göre 192.168.#.# (# herhangi bir sayı olabilir) . Modeminizi her kapatıp açtığınızda internet Ip’niz değişir. Bilgisayar IP’niz değişmez.

Değişmeyen Sabit İnternet IP adresini Öğrenmek içinde STATİK IP Adresi Nedir? STATİK IP Adresi Ne İşe Yarar? Konumuza buradan bakabilirsiniz.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate marketing, dilimize çevirecek olursak satış ortaklığı pazarlamacılığı anlamına gelmektedir. Ürünlerinizi hızlıca pazarlamak isteyenler için tercih edilmesi gereken harika …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: