İnternet ne işe yarar ?

İnternet ne işe yarar ?

Hayatımızda çok önemli bir yeri olan internet vazgeçilmezimiz olmuştur. Faydaları gibi zararları da vardır ancak artık dünya olarak bir savaşın içindeyiz . 

Eski zamanlarda haberleşmek bu kadar kolay olmasa gerek çünkü bir tık ile artık kimin ne yaptığını nerede gezdiğini, kiminle olduğunu rahatça öğrenebiliyoruz edinmek istediğimiz bir bilgiyi, yatırmak istediğimiz faturaları hatta artık işlerimizi bile internet üzerinden yapabiliyoruz. Artık marketlerde uzun uzun kuyruklar oluşmuyor postanelerde kapının dışına kadar sıra olmuyor. ancak böyle iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var ;

Çağımızın büyük bir sorunu olan internet küçük çocukları etkisi altına almaya başlamıştır. Aslında burada interneti keşfedeni değil de ebeveynleri suçlasak yeridir çünkü bir çocuk yemek yemediğinde, ağladığında, çok konuştuğunda, uykusu geldiğinde dahil ellerine telefon sıkıştırılıp interneti açıp kendi köşelerine çekikiyorlar her tarafı çocuk kaynayan sokaklar artık sadece sokak olarak kalmış bahçelere girip erik elma ağaçlarına kimse dalmıyor ya da kimse kovalamıyor küçük çocukları çünkü hepsi evlerinde ellerinde internet sosyalleşme sıfır büyüdüklerinde bu çocuklar çok büyük sorunlar yaşayacaklar genellikle bu tür çocuklar büyüdüklerinde dışarıya kapalı, utangaç, sohbetlerden bağımsız aklı fikri sadece oyunlarda olan bir çocuk olarak görünüyor ve bu yüzden kendilerini yalnız hissediyorlar ama şöyle de bir durum var böyle çocuklar genelde youtuber instagrammer gibi meslekler ediniyor içerikler oluşturmak için uyku düzenini bozuyor yemek programlarına uymuyor vs. 

Ve son olarak şuna değinmek istiyorum internette dura dura karşımızdaki insanları anlayamaz hale geldik her zaman bir kin bir nefret eskisi gibi sokaklarda çekirdek kola yapamıyoruz veya annelerimiz gün yapıp dedikodu yapmıyorlar, çocuklar ailelerine çok karşılık veriyor kendilerini çizgi film aleminde sanıyor bu tür kötülüklerin önüne geçmek için interneti bir kenara bırakmamız gerek, bir kitap okumak gerek mesela bir hava almak gerek .

İnternet hayatımızı mahvetmeye kendimizi kötü hissetmemize ve üzülmemize yarar pek yarar olduğunu söyleyemem ancak bu böyledir tekrardan söylüyorum hayat interneti bırakıp insanlara bakınca daha da güzeldir 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir