İnstagram Üzerinden Nasıl Satış Yapılır

İnstagram Üzerinden Nasıl Satış Yapılır

İnstagranm üzerinden satış yapanların dikkat etmesi gerekenler genel olarak üçe ayrılır:

Bunlardan ilki öncelikle insanlara iyi anlaşmayı ve ikna kabiliyetini gerketirir. İnstagaram üzerinden satış yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli kural diksiyonunuzdur, müşteriye bir ürünü tanıtırken hem ona karşı kullandığınız kelimeler ve yazımda nelere dikkat ettiğiniz alışveririşi büyük bir ölçüde etkiler. İnsanlar sizin konuşmanız sayesinde sizin nasıl bir satıcı olduğunuzu tahmin eder çünkü satış yaparken tatlı dille ve düzgün bir biçimde konuşursanız sizin işine önem veren bir satıcı olduğunuza kanaat getirir. Bu sayede sizin de satışlarınız artar daha fazla müşteriye sahip olursunuz daha fazla müşteri de daha fazla kazanç demektir bunu asla unutmamanız gerekir. 

  İnstagram üzerinden satış yaparken dikkat etmeniz gereken ikinci kural reklamdır. Biliyorsunuz reklam olmadan bir yerlere varmak neredeyse imkansızdır şu an halihazırda en büyük firmalar bile reklam vermekte. Reklam verirken dikkat etmeniz gereken en önemli kural reklamı nereye verdiğinizdir eğer siz reklam verirken kendini kanıtlamış bir yere reklam vermeyip pek güvenilir olmayan ama ucuz olan sitelere veya instagram adreslerine veya herhangi bir platforma reklam verirseniz bunun sonunda sizin içinizi rahatlatacak satışlar yapamayabilirsiniz. Reklam verirken dikkat etmeniz gereken diğer kural reklamın içeriğidir, reklamın içeriği oldukça sade içerik barındırmalı ama olabildiğince çok şey anlatmalıdır. Çok dolu biri içerik birçok müşteri toplayacağı anlamına gelmez, önemli olan içeriğin ne kadar anlamlı olduğudur içerik ne kadar anlamlı olursa o kadar fazla müşteri çeker bu da sizin lehinize işleyen bir durumdur. 

  İnstagram üzerinden satış yaparken dikkat etmeniz gerken sonuncu kural ise müşteri memnuniyetidir, siz ne kadar müşterileri memnun ederseniz müşteriler de o kadar sizin sayfanızı tercih eder ve başkalarına da tavsiye eder. Müşterileriinin sizden memnun kalması için öncelikle onlara gönderdiğiniz ürünlerin kalitesi kötü duruda olamamalı bu sebeple müşteri sizden şikayette bulunmamalıdır. Bir diğer dikkatli olmanız gereken husus da müşteriye olan ilginizdir, siz müşteriye ne kadar ilgili davranırsanız müşeri de sonraki alışverişlerinde sizi tercih etme olsasılığı artar bu şekilde müşterileri kendinize çekmiş olursunuz ama siz müşteriye sipariş, kargo veya başka bir alışveriş evresinde ilgisiz davranırsanız müşteri sizden istemediği şeyler alabilir ya da siparişini iptal ettirebilir bu normal hatta da bu şekildedir. 

  Ben de instagram üzerinden satış yapan birisiyim ve tecrübelerimi sizlere aktardım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.