Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Bir çok insan kilo vermek için bir çok yollar denerler fakat kilo vermek için uygulanan diyetlerin bir türlü sonu gelmez. Nedense hep Pazartesi günlere diyete başlanır ve genelde Çarşamba günü pes edilir. Kilo vermek için öncelikle kararlı olmak ve sporla desteklenmesi gerekli olduğuna inanırım.

Kilo verme yöntemlerinden en bilindikleri şunlardır;

Özellikle yemeklerden önce su içilmesi, su içmenin kilo vermeye yardımcı olabileceği söylenir. Su içmek metabolizmayı hızlandırır ve bir miktar kalori yakmaya yardımcı olur. 

Kahvaltıda yumurta yemek faydalarının yanı sıra tokluk hissi vererek kilo vermeye yardımcı olabilir. 

Bazı firmaların yağ yakıcı özelliği olan organik kahveleri var. Bu kahveler aç karna tüketilirse kahve tokluk hissi verdiğinden dolayı yemek yeme iştahınızı kapatabiliyor. Yeşil çay da en çok kullanılan zayıflama yöntemlerinden biridir. Özellikle toksin attırıcı yeşil çaylar içilirse faydası olacaktır. Çünkü vücudumuz yediklerimizden dolayı toksinleri atamıyor ve kilo almamıza yardımcı oluyor. Eskiden insanlar günde iki öğün yemek yerken günümüzde 3 öğün yemek yendiği gibi ara öğünlerde çok fazla yapılmaktadır. 

Zayıflamak isteyen insanlar öncelikle düzenli yemek yeme alışkanlığınız kazanması gerekiyor. Sabah kahvaltıları saat 7-9 arası mutlaka yapılmalıdır. Öğlen yemeği yemek yerine bir fincan organik kahve veya meyve ile tamamlamalıdır. Akşam yemeğini de saat 18-19 arasında mutlaka yenmesi gerekir. Yine akşam geç saatlerde acıkılır ise kahve ile açlığın bastırılması gerekir. Akşam saat 20.00 den sonra hiç bir şeyin yenmemesi gerekir. İlk başlarda insanlar biraz zorlanabilir fakat 10 gün dayanırsa vücuutta bu duruma alışacaktır. Aç kalınarak kilo verilebilir. Ama kesinlikle yaptığı diyeti en azından haftada beş gün sporla desteklemelidir. Spor denince koşmak yada spor salonuna gitmek değil. En azından tempolu bir yürüyüş işe yarayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir