Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / Geçmişten Günümüze Giyim Serüveni

Geçmişten Günümüze Giyim Serüveni

Çocukken hatırlıyorum da babam bana giymem için bir pantolon aldığında o kadar çok sevinirdim. Bizler küçükken yamalı pantolonlar giyerdik ve o bile yeni sayılırdı. Büyümeye başladıkça artık yamalı yada yırtık elbise giymekten utanmaya başlamıştık. Bir pantolon yada bir tişort, gömlek ancak bayramdan bayrama alınırdı. İlk okula giderken bir tane siyah gömleğim vardı. Her hafta yıkanır yıkanır aynısı giyerdim. Liseye giderken sadece 1 ceket ve bir pantolonum vardı, her gün aynı giysileri giyerdim. Hele hiç unutmam pembe bir gömleğim vardı ne sağlam bir gömlekmiş. 

Şimdiki zamana bakıyorum da çocuklar bir giydiği elbiseyi tekrar giymek istemiyor. Bizim eskiden orası burası yırtık diye giymeye utandığımız pantolunları yeni nesil moda diye giyip sokakta geziyor. Üstüne o yırtık giysiye bir sürü de para verip alıyor. 

Şimdi kendi çocukluğumu düşünüyorum birde kendi çocuklarımı. Çocuklarımın giyeceği bir sürü giysisi var. Biraz solmaya yada eskimeye başlayınca hemen mızmızlanmaya başlıyorlar ne zaman kıyafet alacağız diye. Benim ise bilmem belkide çocukluktan gelme alışkanlık kıyafetim eskiyinceye kadar giyerim. Mecbur kalmadıktan sonra kendime giyecek almam.

Birde isterseniz evlerde alınıp da giyilmeyen bazaların altlarındaki giysiler. Neymiş efendim modası geçmiş. Moda, insanın kendine yakıştırdığı giysidir. Moda diye diye yıllarca bizlere, gençlerimize gereksiz yere para harcattılar. Bu yıl mor modaymış, geçen yıl siyah modaydı. Her yıl giyim üstüne çalışan firmalar yeni bir moda çıkarmak zorunda. Maalesef bizler de bir şekilde reklamlardan etkilenerek yada o, bu ne der diye yaptığımız gereksiz bir sürü harcamam. Kim ne derse desin moda insanın kendine yakıştırdığıdır. 

Bir mağazaya giriyorsun bir çok insan giysilerin birini çıkarıyor birini giyiyor. Görevliler katlıyor bir başkası hemen arkasından tekrar başkaları bozuyor. Birde dikkatime çeken erkekler giyim mağazasında dolaşırken gözüne kestirdiği bir kıyafeti hemen alırlar. Kadınlar ise bir tek kıyafetin yüzlerce kez tekrar tekrar denerler dururlar….

hakkında Giza

Giza

İlgini Cekebilir

Bitkilerin Kralı

Ganoderma lucidum mantarı bitkilerin kralı olarak adlandırılmaktadır. Ganoderma mantarı, kırmızı mantar, reishi mantarı olarak da bilinmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: