Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / E-Ticaretin Püf Noktaları Satış Potansiyelinizi Arttırmanın Yolları Nelerdir

E-Ticaretin Püf Noktaları Satış Potansiyelinizi Arttırmanın Yolları Nelerdir

E – TİCARETİN PÜF NOKTASI

E-ticaret bir ürünün internetten alınması ve satılmasıdır. İnternet ticareti geleceğin sektörü olarak hızlı bir şekilde büyümektedir. E- ticaretin önemi günümüzde giderek artmaktadır. İnternet üzerinden satış yapan firmaların ürünleri kaliteli olmak zorundadır. Ürünleri kalitesiz olan firmalar internet ticaretinde başarılı olamazlar. 

E-ticaret insanlara büyük kolaylıklar sunmaktadır. 7/24 saat alışveriş imkanı, daha çok çeşit ürün sunulmakta, ürünler ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilmekte, satıcılar daha çok müşteriye hızlı bir şekilde ulaşabilirler, İnsanlar beğendikleri ürünleri daha ucuza alabilmekte olup satın aldıkları ürünler evlerine kadar gelmektedir. İnternetten alışverişin güvenli firmalardan yapılması gerekmektedir.

E-ticaret  bir çok insan için gelir kapısı oluşturmuştur. Bir çok firmalar ürünlerini network marketing sistemi, yani tavsiye yöntemi ile insanların hizmetine sunmaktadırlar. Bu firmalar ev hanımları için, maaşı yetmeyen insanlar için iş fırsatları sunmaktadır. Gelecek de bütün ticaret yapan firmalar internette olmak zorunda kalacaklardır. Çünkü artık bir çok insan oturduğu yerden internetten alışverişini yapmaktadır. Hatta o kadar ileri gitti ki bir çok kişi yemeğini bile internetten sipariş etmektedir. 

E-ticaret yapan firmalar direk tüketici ile muhatap olduklarından arada bulunan aracıları çıkararak kaliteli ürünlerini daha ucuza pazarlamaktadırlar. Stok yapmadan ürün satışı yapabilmektedirler. Depo, dükkan kirası, eleman, elektrik, telefon, fax, vb. giderlerini azaltarak kazanç sağlarlar. 

21. yüzyılın sektörleri internetten satıştır. Herkesin elinde cep telefonu ve interneti olduğu sürece e-ticaret işi giderek büyüyecek bir sektör haline gelecektir. E-ticareti devlette desteklemektedir. Çünkü e-ticaret yapan bir firma vergi kaçıramaz. Vergilerini zamanında ödemek zorundadır. 

E-ticaretin bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Satıcı ile müşteri birebir iletişim kuramaz, müşterinin almak istediği ürünü canlı canlı görme imkanı yoktur, kargo süreci sıkıntı yaratabilir, satın alınan bir ürün geri iade kısmında sorunlar yaşanabilir. 

Bütün bunlara rağmen bence güvenli ve kurumsallaşmış firmalardan alışveriş yapmak her zaman tüketiciler için bir avantajdır. 

hakkında Social Takipci

Avatar

İlgini Cekebilir

Kime Göre Moda

Moda en temel tanımı ile değişimi ifade etmektedir. İnsanların nasıl yeme içme ve barınmaya ihtiyacı varsa modaya da ihtiyacı vardır. Zamanla bu ihtiyaç öncelikle bayanları farklı olanları giymeye itmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: