Counter Strike:Global Offensive nedir?

Çağımızın ünlü oyunlarından biri olan Counter Strike:Global Offensive yani CS:GO nedir?

Hepimiz oyun oynamayı severiz.Bu oyunlardan biri olan Counter Strike Global Offensive, HalfLife gibi oyunların yapımcısı olan VALVE tarafından 2012 yılında piyasaya tam olarak sürüldü.

Bu oyunun tarihinden bahsedelim. CounterStrike ilk olarak Cs1.x sürümleriyle ortaya çıktı. Özellikle Cs 1.6 e-spor olarak çok geniş bir alana sahipti. Çok büyük ödüllerin döndüğu maçlar,turnuvalar olurdu.

Valve cs1.6dan sonra Counter Strike:Source adlı oyunu ortaya sundu fakat bu bir felaketti. Insanlar oyunu beğenmediler ve Cs1.6 oynamaya devam ettiler.Ama VALVE’nin son bir umudu vardı:Counter Strike Global Offensive.

Counter Strike Global Offensive oyununu 2012 yılında piyasaya süren valve, önce elestiri toplasa da oyun sonradan çok beğenildi.Bu oyunu oynanabilir kılan “rütbe sistemi” ise 2014 yılında piyasaya sürüldü.

Oyunda bir sürü rütbeler var. Oyuncular bu rütbeleri maclarda “edo” kasarak yükseltmeye çalışıp “DÜNYACA SEÇKİN” rütbesine ulasmaya çalışıyorlar.

CS:GO’nun bir diğer önemli alani ise e-spor musabakalarıdır. CS:GO’daki en iyi e spor takımları şunlardır:

-Astralis: Bu takım Inferno mapında 19-0’lık bir galibiyet serisine sahipti. Ta ki BIG gelip onları yenene kadar. Ayrıca CS:GO’nun en iyi 20 oyuncusundan 4 tanesi bu takımda oynamaktaydı fakat takım dagıldı.

-Space Soldiers: Şu ana kadar ki en iyi Türk e-spor takımı.Fakat mâlesef ki bu takım da dağılmış durumda.

-Fnatic: Bu takım tam bir makineli tüfekti. Önüne gelen tüm turnuvaların favorisi fnatic’ti. Fakat oyuncusu Kqly’nin hile kullandıgı duyulunca insanlar bu takıma bir antisempati besledi.

-Mausesports: Bir çok major turnuva kazanan bu takımda karrigan,frozen,woxic gibi oyuncular yer alıyor. Takımda oynayan türk oyuncu “Woxic” ile bu takım Türklerin sempatisini kazanmış durumda.

-BIG: Bu takımın Türkler tarafından sevilmesinin nedeni XANTARES yani Can. Can cok iyi awp kullanması ile bu takımın vazgeçilmezi ve bizim de gurur kaynağımız.

Ninjas in Pyjamas: Bu takım csgo’nun ilk kurulduğu tarihlerde oluşan bir takım. Ilk zamanlarında çok iyilerdi fakat şuan çok bilinmeyen bir takım.

Makalemi okuduğunuz için tesekkur ederim.Umarım faydalı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir