Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / BU ÇOCUK KİME ÇEKTİ BÖYLE :) (Bölüm 3)

BU ÇOCUK KİME ÇEKTİ BÖYLE :) (Bölüm 3)

Gel cancağızım ben söyleyeyim bak bu çocuk kime çekti .

Şimdi olay şöyle oluyor:

Sen 9 ay karnında taşıyorsun ya hani zaten ilk sana çekiyor yani. Daha sonra baba kucağına alıyor o mucizeyi bir görüyor , bir kavrıyor hele kokusuna varıyor ya hıhh işte o saatten sonra küçük mucizeniz babaya çekmiş oluyor (babaya göre).

Sonra kayın valide ,kayın peder görüyor bebişi .Onlarda minnak parmaklara dokundu mu tamam sizin bebek oldu mu kayın valide ve kayın peder kopyası 🙂

Bitmedi kuzum dur .!!!

Anneanne ve dede sırada ne yani onlara çekmesin mi tabii ki onlara benziyor  asıl.  Sonuçta bebek zekasının %80 ini anneden aldığına göreeee (naberrrr şekerimm ) 🙂

Peki  birbirlerini yiyen teyzelere ne demeli tamam onlar ana yarısı elbet en çok onlara benziyor kabul 🙂

Benim asıl anlamadığım , komşu teyze sana ne oluyor ya da bilmem kimin köyündeki filancının yeğeni  ne alaka  laa:)

Yani gören görmeyen duyan duymayan benzetiyor da benzetiyor. Peki sonra?

Hıhh bu bebek az büyüdü mü, hele ki ele avuca sığmaz hale bir gelsin o zaman bak bakayım benzetecek bir insan kalıyor mu ? Yok anam yok .

Başlanıyor  bu çocuk kime çekti serzenişleri , hani aynı sizdi sevgili büyükler 🙂

“Yok anam-kuzum yokkkkk ben böyle inat görmedim ! Bizim sülaleden imkanı yok böyle inat çıkmaz” naraları kopuyor etrafta:)

Unutulan şu ki, çocuk istediği şekle bürünüyor istediği karakter oluyor cancağızım. Elbet huyumuzdan-suyumuzdan alıyor bu kesin. Sadece evladı yetiştiren anne tabi ki ilk temellerini atıyor . Daha sonra baba! En çok anne-baba arasında ki ilişki ve en nihayetinde büyüdüğü ortam çok etkiliyor .

Biz biz olalım en iyi şekilde ALLAHIN izin verdiği yere kadar verelim iman temellerini, sevgisini, saygısını, dürüstlüğünü, hoş görüsünü, gerisi ona kalıyor inan ki .

Daha yolun başındayız ALLAH utandırmasın İNŞALLAH 🙂

SAĞLICAKLA , RABBİM’E EMANET 🙂

GİZA

hakkında Giza

Giza

İlgini Cekebilir

Çanakkale İçinde Vurdular Beni

Bilir misiniz Çanakkale içinde vurdular beni / Ölmeden mezara koydular beni sözleriyle hepimizin hatırlayacağı bir Çanakkale Türküsü vardır. Bu türkünün bir Kastamonu Türküsü olduğunu bilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: