Ev / Teknoloji / Bilgisayar / Bilgisayar Kasaları ve Uyumlulukları

Bilgisayar Kasaları ve Uyumlulukları

DESKTOP KASA: Deskop kasa tipi masaüstü kasa dediğimiz. Yatay olup bilgisayar ekranını üzerine koyduğumuz kasa tipidir. Deskop kasa ile yerden tasarruf edilir ve kasa hep göz önünde olur. Günümüzde pek kullanılmamaktadır.
MİNİ TOWER KASA: Mini tower kasa tipi dikey yapıdadır. Microatx ve Atx anakartları için uygundur. Tower kasalar içerinde en küçük yapıya sahiptir.

SLİM KASA: Slim kasalar hem yatay hemde dikey olarak kullanılabilirler. Microatx ve Atx anakartları için uygundur.
MİDİ TOWER KASA: Midi tower kasa tipi dikey yapıdadır. Microatx ve Atx anakartlar için uygundur. Günümüzde en çok kullanılan kasa tipidir.
FULL TOWER KASA: Full tower kasa tipi dikey yapıdadır. En büyük boyuta sahip kasa çeşitidir. Microatx ve Atx anakartlar için uygundur.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Microsoft Windows’un tüm  sürümlerinde olduğu gibi Windows 10’da ekran görüntüsü almak için Print Screen tuşunu kullanabiliriz. Ancak …

2 yorumlar

  1. Avatar

    Toplam bigisayar sagliklimi degilmi yardim edebilirmisiniz lutfen

    • BilgeBank

      Toplama Bilgisayar Her Zaman Daha İyidir Kendi Bütçenize Ve İsteklerinize Göre İstediğiniz Bilgisayarı Oluşturabilirsiniz. Bu Linkten Bütçenize Ve İsteklerinize Göre Toplama Yapabilirsiniz https://www.vatanbilgisayar.com/pc-toplama/ Oyun Bilgisayarı istiyorsanız AMD Sistem Toplamınızı Tavsiye Ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: