Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / AŞK VE SEVGİ

AŞK VE SEVGİ

Kendinize hiç sordunuz mu? Aşk ve sevgi nedir diye. Aşk ve sevgi çok ayrı şeylerdir. Ne zaman karşı cinsden birine bir şeyler hissetmeye başladınız işte o zaman aşk başlıyordur. Ancak o anı düşünürsünüz. aklınız hep onunladır, mantıklı düşünemezsiniz.  İlk aşık olduğumda ilk beşinci sınıfdaydım. Aşık olmak demeyelim de aşık sanmıştım kendimi. Gerçek aşkı ise lise 3. sınıfta tattım. Onu düşünmeden duramıyor her anımda yanımda olmasını istiyordum. Hatta ona aşkımı göstermek için yüzük almıştım ve kabul etmişti. Tabi gençlik aşkıydı. Hani ilk aşklar unutulmaz derler ya gerçekten doğruymuş.

Sevgide ise aklınız durmaz. Daha mantıklı düşünürsünüz. 

Her aşkın güzelliği vardır. Ama bazı aşklar kavuşamadan bitmek zorunda kalabilir. Bazen anneler babalar aşklara karşı çıkarak onay vermezler. İnsan hayatında iki kez aşık olabilir mi? Bence olabilir. 

Gerçek sevgiyi bulmak büyük bir mutluluktur. Çok defa sevdiğini sanırsın. Ancak gerçek sevgiyi bulduğunda diğerlerinin sevgi olmadığını düşünürsün. Onunla her konu da uyum sağlarsın. Aşk ve sevgi bence aynı anda olmalıdır. Aşık olduğun kişiyi sevmen gerekir. Sevmediğin değer vermediğin kişiye zaten aşık da olamazsın. 

Birde günümüzde yaşanan aşk ve sevgiler. Ah ah nerede o eski aşklar. Aşkı için insanlar dağları delmişler, aşkı için insanlar canlarını vermişler. Günümüze baktığımızda aşkın önüne maalesef para geçmiştir. Aşk mı? Para mı? Bence her ikisi de. Ama birini seçmek zorunda kalırsam para derim. Çünkü parasızlık günümüz şartlarında karın doyurmuyor. Para varsa aşk da vardır sevgi de vardır. Bir çok boşanmanın sebebi parasızlıktır. İnsanalar her ne kadar birbirlerini çok sevseler de aşık olsalar da para olmadığı zaman maalesef birbirlerini kırmak zorunda kalıyorlar. Benim sıralamam önce para sonra sevgi ve sonrası aşk’tır.

Aşk ve sevgi çok güzel duygulardır. İnsanlar birbirlerini menfaatsiz sevsinler, birbirlerine aşklarına sahip çıksınlar. Saygılar.

hakkında Giza

İlgini Cekebilir

Kişisel Gelişim

İnsan her yer de öncelikle insandır. İyi güzel ve faydalı işler yaptığımızda ödüllendirmek isteriz. Ödülün niteliği ne olursa olsun kendimizi seçkin hissettirdiği için kendimizi değerli hissetmekte insan özelliğinin bir görüntüsüdür. İşverenlerin bu konuyu saygı ile karşılaması gerekmektedir. İş gücü fazla olan işletmelerde çalışanların adam yerine konulmaması olduğu itiraf edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir