Ev / Yazarın Günlüğü / Makaleler / Anne ve Çocuk

Anne ve Çocuk

Anne ve baba olmak demek kendinden önce bir canlının varlığını, duygularını ve hayatını önemsemek demektir. Çocuğunuza verdiğiniz değer her şeyin üstündedir. Günümüzde kadınların özellikle iş hayatında yer almaları nedeniyle anne ve çocuk arasındaki ilişkiler sorun yaratmaktadır. Yoğun iş hayatı nedeniyle bir çok anne çocukları ile yeterince vakit geçiremiyorlar ve kendilerini yetersiz hissederek üzülüyorlar.

İşten yorgun gelen anne babalar çocukları ile yeterince vakit geçiremezler. Anne babanın yokluğu evdeki düzenin bozulması anlamına gelir. Anne etkisi çocuk üzerinde çok etkilidir. Çalışan anneler mecburen çocuklarını bakıcılara teslim etmektedirler. Elde imkan varsa çocukların bakıcı yerine aile büyüklerine teslim edilerek aile büyükleri ile vakit geçirmesi çocuk açısından daha iyi olabilir.

Sağlıklı bir tutum oluşturulmazsa çocuklarda davranış bozuklukları, alt ıslatmalar, becerilerinde gerilemeler ortaya çıkmaktadır. Bütün bunların sebebi zaman zaman ayrı kaldığı annesinin ilgisini çekmek için olabilmektedir. 

Annelik çok güzel bir duygudur. Çocuk anne rahmine düştüğü anda aileler çok sevinirler. Anne hamilelik döneminde zor süreçlerden geçebilir ve bu durumda eşlerin yardımı çok önemlidir. Anne bebeğini kucağına aldığında anlatılamaz bir duygu içindedir. Çocuk geceleri ağlar anne ilgilenir. Uykusuz geceler başlar. Çocuk büyümeye başlayınca anne de biraz nefes alır. Ama çocukları 50 yaşını da gelse anneler için o hala bir çocuktur.

Son yıllarda üzülerek belirtmek istiyorum bir çok evladı annesine bakmayarak annelerini üzmektedirler. Yaşlı bakım evlerine göndermektedirler. Unutmayalım bizler çocukken annelerimiz saçlarını süpürge ettiler. Bu gün yaşıyorsak annelerimizin duaları sayesindedir. Annelerimize sahip çıkalım. Cennet annelerin ayağının altındadır. 

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

Kişisel Gelişim

İnsan her yer de öncelikle insandır. İyi güzel ve faydalı işler yaptığımızda ödüllendirmek isteriz. Ödülün niteliği ne olursa olsun kendimizi seçkin hissettirdiği için kendimizi değerli hissetmekte insan özelliğinin bir görüntüsüdür. İşverenlerin bu konuyu saygı ile karşılaması gerekmektedir. İş gücü fazla olan işletmelerde çalışanların adam yerine konulmaması olduğu itiraf edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir