Ev / Teknoloji / Cep Telefonu / Android Telefon Ve Tabletlere Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Android Telefon Ve Tabletlere Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlere root işlemi ile ilgili temel bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cep telefonumuz yada Tabletimize root işlemine geçmeden önce şunu bilmenizi isterim ki root ve rom gibi işlemler cihazınızın garantisi varsa garanti kapsamı dışında kalmasına neden olur bu hatırlatmayı yaptıktan sonra root işleminin nasıl yapılacağına geçelim.

Piyasada onlarca root programı diye birçok virüs dolaşmaktadır bunlara bulaşmadan sitemizi takip ederek cihazınıza sağlıklı bir şekilde rootlama işlemi yapabiliriz. Root Programını Google Play’dan Aramayın çünkü Google Root İşlemini desteklemediği için Google Play’e Bu programı eklemez. Şuan Benimde Kullandığım root programını Buradan indirebilirsiniz.

  • İndirdiğiniz programı hafıza kartına yada telefonunuzun ulaşabileceği bir klasöre ekleyin.
  • İndirmiş olduğumuz kingroot4-8-2.rar dosyasından çıkardığımız kingroot4-8-2.apk dosyasını çalıştıralım.
  • kingroot4-8-2.apk dosyasını kurarken cihazımız bunun yüklenmesinin güvenli olmadığını söyleyecektir tamam derseniz yükleme işlemini yapmadan kurulumu sonlandıracaktır bunun yerine daha fazlasını göstere tıklayıp yinede yükle deyip yüklemeye devam edelim.
  • Yükleme işlemi bittikten sonra telefonumuza kurulan kingroot programını çalıştıralımkingroot
  • startroot
  • Programı Çalıştırdığınızda Start Root’a tıkladığınızda program önce otomatik telefon modelinizi bulacak ve ardından yükleme yaparak root işlemini tamamlayacak .
  • Yükleme işlemi bittikten sonra Google Play’den Root Checker adlı programı İndirip telefonun Root işleminin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Rootlama İşlemi Tamamlanmış ise cihazınızda yüklü olan Root Checker programında Root Access bölümünde ascsess granted Yazacaktırunnamed

KingRoot Programını kaldırmak istediğinizde buradaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

Windows 10 Sistem Geri Yüklemesi

Windows 10 Sistem Geri Yüklemesi

Herkese merhaba. Microsoft firması Windows işletim sisteminin XP sürümüyle birlikte bize yeni bir özellikle tanıştırdı: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: