Ev / Teknoloji / Cep Telefonu / Android Cep Telefonu Ve Tabletlere Format Atma

Android Cep Telefonu Ve Tabletlere Format Atma

Android işletim sistemine sahip tüm Cep Telefonu ve Tabletlere aynı şekilde format atabilirsiniz. Formatlama yani cihazınızı sıfırlamanın birkaç farklı yolu vardır sırasıyla anlatacağım.

  • 1. ve 2. Seçeneklerde telefonunuz kullanılır vaziyetteyken telefon rehberinizi ve  Fotoğraf, video, mp3 gibi kaybetmek istemediğiniz verilerinizi yedekleyin. formatlama işlemi sonrasında telefonunuz sıfırlanacaktır.
  • 3 Seçenekteki formatlama işlemi için cihazın tuş kombinasyonları değişebilir ancak genelde aynı sistem uygulanmaktadır farklı cep telefonu ve tabletler için tuş kombinasyonlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

  1. Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz.
  2. Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz.
  3. Telefonunuzdan Sim kartını ve Hafıza Kartınızı çıkarın telefonunuz kapalı konumda iken Ortadaki Menü tuşuna basılı tutarak  açma/kapama tuşuna basarak telefonunuzu açın ve karşınızda beliren ekranda wipe data/factory reseti seçin. Ardından Yes Seçeneğini seçin ve son olarak  reboot now seçeneğini secerek  telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz yeniden başlatıldığında fortmatlama işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Cihazınızda rootlama işleminden dolayı Android Rom hatası yoksa bu seçenekler kesin çözümdür. Android Rom hatasının çözümünede buradan ulaşabilirsiniz.

 

hakkında BilgeBank

İlgini Cekebilir

android ve ios ta arka planda youtube videolar nasil acilir

Telefondan Programsız Arka Planda YouTube’dan Nasıl Müzik Dinlenir?

Çoğumuz telefon kullanıyoruz.Bazende telefon kullanırken müzik dinlemek isteriz.Ve bunu youtubeden yapmak isteriz.Ama youtubeden çıktığımız anda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: