Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar ?

klavyemizin tamamlayıcı tuşudur . Boşluk tuşunun hemen yanında yer alır . Klavyede yer alan karakterleri ekrana yazdırmaya yarayan bir tuştur örneğin ;  Alt GraphAlt GraphicAlt Car veya Right Alt olarak  yer alabilir.Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar ? ile ilgili görsel sonucu

KLavyede fazlalık olarak nitelendirilen kavramları yadırmak için alt gr tuşu kullanılır demiştik . Nedeni ise klavye tüm dilleri baz alamayacağından ve gereksiz karakterlerle klavyeyi kötü hale getireceğindendir .

Alt gr tuşu ne işe yarar sorusunun cevabı ise alt gr tuşunun önemli simgeleri yapmamız konusunda rol oynaması örneğin alt gr tuşu ile Q tuşu birleştiğinde @ işareti ortaya çıkmaktadır . Bu bizim e postamızın en önemli karakteridir. Mesela hepimizin şapkalı a kullanabilmesi içinde alt gr tuşu önemlidir . Alt gr tuşu ile A birleştiğinde şapkalı A oluşmaktadır .

Windows kullanıcısıysanız bilgisayarınız içerisinde işletim sistemiyle birlikte kurulan Karakter Eşlem yazılımına bakarak  Alt Gr tuşuyla daha başka hangi karakterleri yazdırabileceğinizi de görebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir