Yerel Ağ Bağlantısı Local Area Network (LAN) – BilgeBank
Anasayfa / Teknoloji / Bilgisayar / Yerel Ağ Bağlantısı Local Area Network (LAN)

Yerel Ağ Bağlantısı Local Area Network (LAN)

Yerel Ağ Bağlantısı Local Area Network yani LAN bağlantısı iki veya daha fazla cihazın birbirleriyle iletişimini sağlayan Ağ sistemine Yerel Ağ Bağlantısı veya LAN bağlantısı denir. Peki ama yerel ağlar ne işimize yarar? Yerel ağ bağlantısı sayesinde internet paylaşımıveri transferleri, Server Sunucusu veya çoklu oyunlar oynama imkanını bizlere sağlar. LAN Bağlantısı Kurma hakkındaki yazımızdan detaylarına bakabilirsiniz.

  • internet modemi ile kuracağınız kablolu veya kablosuz yerel ağ bağlantısı sayesinde cihazlarınızı internete bağlayabilirsiniz.
  • cihazlarınız ile kurduğunuz modemli veya modemsiz yerel ağ bağlantısı sayesinde cihazlarınızı birbirine tanıtıp dosya paylaşımı yapabilirsiniz.
  • Yerel ağ bağlantısıyla kuracağınız Server Sunucusu Sayesinde Verilerinizi bir cihazda toplayıp diğer cihazlarda harici bellek gibi kullanabilirsiniz.
  • Yerel ağ bağlantısı ile multiplayer çoklu oyuncu destekli oyunları ağ bağlantısı üzerinden karşılıklı oynayabilirsiniz.

 

Hakkında BilgeBank

İlgili Makale

Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Microsoft Windows’un tüm  sürümlerinde olduğu gibi Windows 10’da ekran görüntüsü almak için Print Screen tuşunu kullanabiliriz. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: