STATİK IP Adresi Nedir? STATİK IP Adresi Ne İşe Yarar? – BilgeBank
Anasayfa / Teknoloji / Bilgisayar / STATİK IP Adresi Nedir? STATİK IP Adresi Ne İşe Yarar?

STATİK IP Adresi Nedir? STATİK IP Adresi Ne İşe Yarar?

IP nedir ? IP ne işe yarar ? bunları biliyorsak şimdi sırada Statik ip Konumuz var ip kavramını iyice öğrenmek için buradan IP Adresi Nedir? IP Adresi Ne İşe Yarar? Konumuza göz atabilirsiniz.

Statik ip adındanda anlaşıldığı gibi değişmeyen sabit olan ip adresidir. Peki statik ip ne işe yarar diye sorarsanız Web Sayfaları için, Uzaktan Kamera Görüntüsü alabilmek için, vb…gibi kullanımlar için statik ip ye ihtiyacımız vardır.

Bir internet sayfasına ulaşmak için internet tarayıcısına IP adresini yazarak da ulaşılabilirsiniz ancak bu rakamları yazmak pratik olmadığı için IP adresine karşılık gelen bir alan adı (Domain) sistemi vardır. Servis Sağlayıcılarında bulunan Alan Adı (Domain) Sunucularından hangi alan adının hangi IP adresine karşılık geldiği bilgisini eşitler ve kullanıcıları doğru adreslere yönlendirir. Tarayıcınıza www.google.com yada 216.58.210.14 ip adresini yazmanız sizi google sayfasına götürecektir.

Diyelim ki kendi Sunucumuz üzerinde bir Kamera sistemi kurduk *.*.*.* ip adresini verdik ancak statik ip miz yoksa modem kapanıp açıldığında ip numarası değişeceği için kamera görüntüsüne ulaşılamayacağı için görüntü alınamayacaktır. Bu gibi Sabit olması istenilen IP ler için İnternet sağlayıcınız belirli bir ücret karşılığında sizlere statik ıp vermektedir.

Hakkında BilgeBank

İlgili Makale

Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Microsoft Windows’un tüm  sürümlerinde olduğu gibi Windows 10’da ekran görüntüsü almak için Print Screen tuşunu kullanabiliriz. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: