Div Kayma Sorununu Nasıl Çözeriz – BilgeBank
Anasayfa / DERSLER / Web Tasarım Dersleri / HTML - CSS Dersleri / Div Kayma Sorununu Nasıl Çözeriz

Div Kayma Sorununu Nasıl Çözeriz

Htlm de  alanlar oluştururken yan yana yerleştirmek için float:left komutunu kullanırız fakat art ardına gelen divlerde  float left komutunu verdiğimiz div den sonraki divdede aynı komutu işler ve kod yapımıza etki eder ve divlerde kayma oluşur. Bu sorunu çözebilmek için clear both komutu kullanmamız gerekecektir.
Clear both komutu ile kendisinden bir önceki float parametresini temizler ve kendisinden sonraki gelen nesneyi düzgün yerleştirmemize yarar.

Clear both Komutunu kullanmak için stil kodlarınız da .temizle diye bir komut stili oluşturun içine {clear:both;} komutunu verin ve html sayfanızda oluşturduğunuz alanlara sağ, sol veya orta gibi parametrelerle düzenleme komutu verdikten sonra div kayması yapan alanınızı düzeltmek için için <div class=”temizle”></div> diye bir class açarak kayma sorununu çözebilirsiniz. örnekteki kodlardan <div class=”temizle”></div> divini kaldırdığınızda nasıl kaymalar oluştuğuna bakarak işin mantığını öğrenebilirsiniz.


Bu Kodların Ön İzlemesine Buradan Bakabilirsiniz

Hakkında BilgeBank

İlgili Makale

CSS3 Dersleri 4 box-shadow Kutuları Gölgelendirme

CSS3 ile birlikte gelen ve kutuya gölge verme için kullanılan box-shadow özelliği ve kullanımı ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Hemen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: