Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar ? – BilgeBank
Anasayfa / Teknoloji / Bilgisayar / Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar ?

Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar ?

klavyemizin tamamlayıcı tuşudur . Boşluk tuşunun hemen yanında yer alır . Klavyede yer alan karakterleri ekrana yazdırmaya yarayan bir tuştur örneğin ;  Alt GraphAlt GraphicAlt Car veya Right Alt olarak  yer alabilir.Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar ? ile ilgili görsel sonucu

KLavyede fazlalık olarak nitelendirilen kavramları yadırmak için alt gr tuşu kullanılır demiştik . Nedeni ise klavye tüm dilleri baz alamayacağından ve gereksiz karakterlerle klavyeyi kötü hale getireceğindendir .

Alt gr tuşu ne işe yarar sorusunun cevabı ise alt gr tuşunun önemli simgeleri yapmamız konusunda rol oynaması örneğin alt gr tuşu ile Q tuşu birleştiğinde @ işareti ortaya çıkmaktadır . Bu bizim e postamızın en önemli karakteridir. Mesela hepimizin şapkalı a kullanabilmesi içinde alt gr tuşu önemlidir . Alt gr tuşu ile A birleştiğinde şapkalı A oluşmaktadır .

Windows kullanıcısıysanız bilgisayarınız içerisinde işletim sistemiyle birlikte kurulan Karakter Eşlem yazılımına bakarak  Alt Gr tuşuyla daha başka hangi karakterleri yazdırabileceğinizi de görebilirsiniz.

 

Hakkında İlayda Kayapınar

İlgili Makale

Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Microsoft Windows’un tüm  sürümlerinde olduğu gibi Windows 10’da ekran görüntüsü almak için Print Screen tuşunu kullanabiliriz. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: